سرعت اینترنتت رو افزایش بده!

یکی از دغدغه های کسانی که از اینترنت استفاده می کنند، سرعت آن است. همه ما به نوعی با اینترنت سر و کار دارند اما گاهی اوقات سرعت پایین آن باعث کلافه شدن ما می شود. همانطور که می بینید، امروزه کلاس های درسی هم با توجه به شرایط کرونایی، به صورت آنلاین برگزار می شود و به اینترنت نیاز دارد. پس متوجه شدیم که Internet اهمیت بسیار زیادی در زندگی ما دارد. در این مقاله راه های افزایش سرعت اینترنت را برای شما توضیح داده ایم تا مشکل کندی سرعت اینترنت کمی برطرف شود.

افزایش سرعت در اندروید

حذف فایل های اضافی

میدانید که وقتی حافظه گوشی شما پر باشد، باعث می شود که برنامه ها دیرتر باز شوند. برخی برنامه های اضافی که گاهی اوقات نیاز به نت هم دارند، باعث کندی اجرا و سرعت Internet می شوند. شما باید این برنامه ها و فایل هایی که استفاده نمی کنید را حذف کنید. همچنین می توانید از داخل تنظیمات برنامه گوشی خود، برنامه هایی که نیاز ندارید را غیرفعال کنید.

فعال کردن Data Saver

یکی از موتورهای جستجو یا مرورگرهایی که در گوشی های اندروید وجود دارد، مرورگر کروم است. کروم قابلیت دارد که با فعال کردن آن می توانید مصرف اینترنت گوشی خود را کاهش دهید. برای این کار باید به قسمت تنظیمات این مرورگر مراجعه کنید.

استفاده از Internet خود سیم کارت

اینترنت همراه یا همان اینترنتی که برای سیم کارت خود خریداری می کنید، نسبتا سرعت بیشتری از برخی Wifiها دارند. 

حذف ویجت ها

ویجت به برنامک هایی مانند آب و هوا، ساعت و … گفته می شود که بر روی صفحه گوشی قابل مشاهده است. این برنامه برای نشان دادن اطلاعات دقیق از اینترنت استفاده می کنند. با حذف کردن این ویجت ها می توانید اندکی سرعت اینترنت خود را بهبود ببخشید.

اینترنت سریع در ویندوز

غیرفعال کردن برنامه

برنامه و نرم افزارهایی مانند تورنت که استفاده زیادی از اینترنت دارند را غیرفعال کنید. فعال بودن و استفاده این برنامه ها باعث کاهش سرعت Internet می شود.

بسته اینترنتی

در برخی مواقع شما بسته اینترنتی که خرید می کنید، سرعت پایینی دارد. با خرید بسته های پر سرعت می توانید باعث افزلیش سرعت اینترنت شوید.

وای فای Wifi

ممکن است به دلیل استفاده همزمان چند کاربر از شبکه وای فای شما این اتفاق بیفتد. شما می توانید با ایجاد تغییرات در کانال وای فای خود، و با خصوصی کردن آن این مشکل را برطرف کنید.

محدود کردن پهنای باند

اگر نیازی به آپدیت سیستم، آنتی ویروس و برنامه های دیگر ندارید، می توانید آپدیت خودکار آن ها را غیر فعال کنید. برای ذخیره سازی در فضای ابری و یا پشتیبان گیری هم می توانید این کار را انجام دهید.

ما در اینجا برخی از روش های افزایش سرعت اینترنت را برای شما عزیزان توضیح دادیم و امیدواریم که این مطلب مفید باشد.

ممنون که همراه ما بودید.

افزایش سرعت اینترنت