الگوریتم Caffeine گوگل

گوگل(Google) یکی از پر کاربردترین و محبوب ترین موتورهای جستجو است که ما از آن استفاده می کنیم. گوگل همیشه سعی داشته است تا رضایت کاربران خود را جلب کند به همین دلیل یکی از اقداماتی که انجام داده است، استفاده از الگوریتم ها است. گوگل الگوریتم های زیادی از جمله؛ پاندا، مرغ مگس خوار، کبوتر و… دارد و به باغ وحش Google هم معروف است. یکی از مهمترین ها که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم، الگوریتم کافئین گوگل است که در رتبه دهی وب سایت می تواند کمک کننده باشد. 

الگوریتم Coffeine

کافئین یکی از آپدیت های جدید گوگل است که در سال 2010 ارائه شد. قبلا گوگل برای ایندکس کردن محتوا زمان زیادی را صرف می کرد و یا مطالب جدیدی را نشان نمی داد. برای رفع این مشکل الگوریتم کافئین را راه اندازی کرد تا نتایج جستجو را بهتر و به صورت آپدیت و زنده انجام بدهد. یکی از قابلیت های کافئین این است که می شود تا 100 میلیون گیگابایت داده در پایگاه داده ها ذخیره کرد و روزانه تا 100 هزار گیگابایت اطلاعات اضافه کرد.

هدف از راه اندازی الگوریتم کافئین چه بود ؟

افزایش سرعت

مهمترین هدف گوگل بهبود دادن سرعت در نتایج جستجو بوده که نتیجه خوبی هم داشته است. با استفاده از این الگوریتم سرعت فعالیت و راندمان گوگل و بروز رسانی صفحات حدودا دو برابر نسبت به قبل افزایش پیدا کرده است. 

افزایش ارتباط

یکی ار هدف های دیگر الگوریتم کافئین گوگل که تفاوت زیادی با ایندکس ایجاد کرده این است که ارتباط بیشتری بین عبارتی که کاربران جستجو می کنند و نتایج جستجو ایجاد کرده است.

سایز ایندکس

یکی از کارهایی که باعث می شود تا نتایج بیشتر و بهتری را به ما نمایش دهد، افزایش تعداد صفحات ایندکس شده است. الگوریتم کافئین تا 50% نتایج جستجو را بیشتر نشان می دهد و اندازه ایندکس گوگل را بزرگتر می کند. 

کلام آخر

الگوریتم کافئین گوگل باعث افزایش 50 درصدی سرعت در بروز رسانی محتواهای متنی، اخبار، ویدیویی و تصاویر و ..و شده است. اگر وب سایت شما محتوای مفید و بهینه داشته باشد، هیچ نگرانی از این الگوریتم برای گرفتن امتیاز منفی نداشته باشید. 

ممنون که تا آخر این مقاله همراه ما بودید.

الگوریتم کافئین گوگل