انواع صفحات فرود

صفحه فرود یا لندینگ پیج به اولین صفحه ای می گوییم که کاربران به آن وارد می شوند. ماندن یا نماندن کاربران در این صفحه بستگی به طراحی، جذابیت و محتوای شما دارد، پس از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله انواع لندینگ پیج رو برای شما توضیح داده ایم.

انواع صفحات فرود

صفحه فرود Click Through :

عبارت click though به معنی کلیک کردن است و کاربر را به صفحه موردنظر هدایت می کند. به عنوان مثال؛ یک فروشگاه آنلاین به وسیله این صفحه کاربران خود را به صفحه سفارش خرید و یا معرفی محصولات خود هدایت می کند. این صفحه روی تصمیم گیری مخاطب و مشتری تاثیر گذار است و باید از کال تو اکشن استفاده کنید تا به نحوی باشد که مخاطب را به مشتری تبدیل کند. 

طبق تحقیقات این صفحات بسته به محتواهایی که دارند، می توانند باعث افزایش فروش شوند و نرخ تبدیل زیادی هم دارند.

صفحه فرود opt_in  :

یکی دیگر از انواع لندینگ پیج ها Opt_in Page می باشد. در طراحی صفحات فرود هدر، فوتر و… استفاده نمی شود، اما در این نوع صفحه فرود سایدبار و هدر و فوتر طراحی می شود. این طراحی یک فرمی با ابعاد کوچک مانند گزینه های حساب کاربری، سبد خرید و… در یک قسمت از سایت قرار می گیرد.

لندینگ پیج Lead Generation : 

Lead Generation به مفهوم جذب کردن مخاطب، مشتری؛ ایمیل و… است. در این صفحه اطلاعاتی مانند ایمیل، آدرس، کاربران شما ذخیره می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. هدف از طراحی این صفحه گرفتن بازدید کننده و اطلاعات آن ها در مقابله خدمات و یا اطلاعاتی است که شما به آن ها ارائه می دهید. 

نتیجه

طراحی صفحات فرود برای وب سایت ها بسیار مهم است و سعی کنید که بهترین شکل آن ها را طراحی کنید تا بتوانید مخاطب خود را در آن صفحه نگه دارید و یا به صفحات دیگر خود هدایت کنید. برای دیدن سایر مقالات در وب سایت آکادمی راشا از طریق لینک زیر اقدام کنید.

ممنون که همراه ما بودید.

انواع لندینگ پیج