اهمیت یادگیری و آموزش

امروزه مهمترین مبحث در زندگی همه ما، بحث آموزش و یادگیری است که باعث پیشرفت بشر و تکنولوژی شده است. میزان سواد و دانش افراد جامعه باعث پیشرفت خود و مملکت آن ها می شود و اینجاست که اهمیت آموزش را درک می کنیم. 

هدف از یادگیری چیست ؟ 

افزایش آگاهی افراد در برابر اتفاقات پیش رو و پیدا کردن بهترین راه حل برای آن ها می باشد و  همچنین باعث از بین رفتن باورهای اشتباه ما می شود. 

ارسطو : ریشه های آموزش تلخ است اما میوه های آن شیرین است.

چرا برای شروع هر کاری نیاز به آموزش داریم ؟

تحصیل و آموزش در زندگی و کار بسیار به ما کمک می کند تا بتوانیم بهترین عمل را انجام داده تا به بهترین نتیجه برسیم. ما اگر بدون دانش و اطلاعات بخواهیم کاری را شروع کنیم، مطمئنا باعث بیهوده بودن تلاش ما و یا شکست ما در کار می شود. اگر علم انجام کارها را داشته باشیم میتوانیم کارهای دشوار را هم به راحتی انجام دهیم و این بستگی به تلاش خودمان دارد. 

آموزش و یادگیری به ویژه در زمینه کسب و کار بسیار حیاتی و ضروری است. به عنوان مثال؛ کامپیوتر یا گوشی موبایل شما خراب می شود اما شما علم آن را ندارید تا بتوانید مشکلش را برطرف کنید. به همین دلیل مجبور هستید به سراغ یک متخصص و یا کسی بروید که در زمینه آموزش دیده است. اما اگر خود شما این دانش را داشته باشید، در صورت وجود مشکل، کمتر به دیگران نیاز پیدا می کنید. 

صرفا آموزش دیدن و داشتن علم به مدرک تحصیلی افراد بستگی ندارد. زیرا بسیاری از افراد موفق هستن که مدرک تحصیلی بالایی ندارند، اما دانش و تجربه زیادی را در کار و زندگی خود کسب کرده اند و آن را به دیگران هم آموزش می دهند.با سواد کسی است که از دانش خود استفاده کند و باعث تغییر در زندگی خود شود. 

نتیجه :

همه ما حتی برای کوچکترین کار مانند کار با تلفن همراه، نیاز به آموزش داریم پس اهمیت آموزش بسیار زیاد است. اما سعی کنید به علم خود عمل کنید وگرنه دانش شما هیچ ارزشی نخواهد داشت.

برای مشاهده سایر مقالات ما در آکادمی راشا، از طریق لینک زیر مراجعه کنید.

اهمیت آموزش