بازاریابی رسانه های اجتماعی

یکی از زیر مجموعه های دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing) است که پیشرفت چشمگیری داشته است. همانطور که می دانید رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و… کاربران زیادی دارد و خیلی ار افراد از طریق کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند. 

اگر شما بتوانید به درستی این بازاریابی را انجام دهید، کسب و کار شما رونق پیدا می کند و مخاطب و یا مشتریان زیادی را جذب خواهید کرد. به صورت کلی معنی مارکتینگ شبکه های اجتماعی بهره گرفتن از این رسانه برای معرفی کسب و کار و برندسازی، ارتباط گرفتن با مخاطبان، افزایش ترافیک سایت ها و… می باشد. 

مزایای مارکتینگ رسانه های اجتماعی(SMM) چیست؟

تبدیل مخاطب به مشتری.

رشد درآمد.

برند سازی و بهبود اعتبار آن.

ارتباط بهتر با مشتری و رفتار شناسی آن ها.

افزایش جذب مخاطب.

کاهش هزینه های بازاریابی.

سئوی بهتر.

چگونه این بازاریابی را راه انداری کنیم؟

برای بازاریابی شبکه های اجتماعی ابتدا باید در همه شبکه های اجتماعی عضو شوید و یک اکانت برای خود ایجاد کنید. سپس باید مخاطب هدف خود را بشناسیدو برای آن ها محتوای جذاب و با کیفیت تولید کنید. بعد از آن باید برای خود شاخص های موفقیت از جمله زمان و هزینه را تعیین کنید. همچنین یکی از مهمترین بخش ها، تحلیل و آنالیز فعالیت های شماست.

اصول و تکنیک های مارکتینگ چیست؟

تولید محتوای با کیفیت و مرتبط با کار شما.

استفاده از میکرو بلاگرها یا اینفلوئنسرها.

برنامه زمانبندی مناسب برای انتشار محتوا.

تعیین استراتژی محتوا و تدوین آن.

پرداخت هزینه برای استفاده از تبلیغات هدفمند.

ارتباط نزدیک و بهتر با مخاطب و مشتری.

کلام آخر

بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از اصول کسب و کار می باشد که برای هر کاری نیاز ضروری است. یکی از رسانه های اجتماعی پر طرفدار، اینستاگرام می باشد که بسیار مناسب برای معرفی و رشد کسب و کار است. شما باید برای بازاریابی و تولید محتوای خود یک استراتژی مناسب تعیین کنید.

برای دیدن سایر مقالات مرتبط با بازاریابی و تکنیک های آن در وب سایت آکادمی راشا از طریق لینک زیر مراجعه کنید.

ممنون که همراه ما بودید.

 

بازاریابی شبکه اجتماعی