تبلیغ چیست؟

تبلیغات به یکی از روش های معرفی خدمات یا محصولات گفته می شود. شما برای معرفی برند، کسب و کار خود و یا جذب مخاطب به تبلیغ کردن نیاز دارید. تبلیغ از خود یکی از موثرترین و بهترین راه ها برای فروش بیشتر و گسترش مشاغل است. این فعالیت اصول و انواعی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

انواع روشهای تبلیغاتی

به صورت چاپی

این روش یکی از قدیمی ترین روش ها است که مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه با وجود روشهای جدید و مدرن، این گونه تبلیغات زیاد استقبال ندارد. اما اگر طراحی و چاپ آن جذاب و حرفه ای باشد، تاثیر گذار خواهد بود. تبلیغات چاپی انواع مختلفی دارد :

مستقیم : به صورت پست کردن و خصوصی برای افراد مشخص، ارسال می شود.

تناوبی : به معنی چاپ در نشریات مانند؛ مجله، روزنامه و… می باشد.

بروشور و تراکت : این روش به صورت پخش برگه های تبلیغاتی در سطح شهر و یا به شکل های مختلف انجام می شود.

محیطی

به همه تبلیغات که به صورت بیلبورد و تابلو ، بنر، چاپ روی وسایل نقلیه و… می بینید، تبلیغ محیطی گفته می شود.

تلویزیون و رادیو

این روش هم از روشهای قدیمی می باشد. هزینه تبلیغ آن زیاد است اما اثر گذاری نسبتا خوبی دارد.

نامشهود

یکی از روش هایی است که معمولا در تبلیغات رسانه ای استفاده می شود. این روش به صورت غیر مستقیم در مورد محصول و یا خدمات اشاره می کند. مانند؛ تبلیغ نوشیدنی یا خودرو .

چریکی

روش تبلیغاتی چریکی طرفداران زیادی دارد و مشارکت زیادی هم در بازاریابی دارد. این روش به ایده و خلاقیت نیاز دارد و هزینه زیادی نمی خواهد. شما با استفاده از یک شعار، شبکه ای اجتماعی و… می توانید این کار را انجام دهید.

دیجیتالی و شبکه های اجتماعی

یکی از تاثیر گذارترین و بهترین روشهای تبلیغاتی می باشد که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. شما هر تبلیغی در بستر اینترنت و فضای مجازی می بینید، مربوط به این روش می باشد. از پیامک فرستادن گرفته تا تولید محتوای تبلیغاتی در اینستاگرام، از تکنیک های این روش می باشد. همانطور که می دانید با پیشرفت تکنولوژی مردم استفاده زیادی از اینترنت و فضای مجازی می کنند. 

شما با کمک از بلاگرها و اینفلوئنسر می توانید تبلیغات خود را گوش مخاطبان خود برسانید. همچنین ایمیل مارکتینگ و بازاریابی محتوایی از این روش می باشند.

نکات مهم

  • شما باید در بهترین زمان این کار ار انجام دهید.
  • روشی را استفاده کنید که به خوبی شما را معرفی کند تا هزینه ای که میپردازید، بیهوده نباشد.
  • ابتدا مخاطب هدف خود را شناسایی کنید.
  • سعی کنید از چند روش برای تبلیغ کردن استفاده کنید.

ممنون که همراه ما بودید.

سوالات خود را با آکادمی راشا در میان بگذارید.

 

تبلیغات