چگونه وب سایت معتبر را تشخیص بدهیم؟

امروزه کاربران زیادی از وب سایت ها برای کارهایی مانند؛ خرید آنلاین، سرگرمی و… استفاده می کنند اما نمی توانند به هر سایتی اعتماد کنند. زیرا کلاه برداران زیادی وجود دارند که از این طریق اطلاعات و یا سرمایه افراد را سرقت می کنند. در این مقاله راه های تشخیص وب سایت معتبر را برای شما توضیح داده ایم تا بتوانید به راحتی در فضای اینترنت فعالیت داشته باشید.

مهمترین مواردی که یک وب سایت ایمن باید داشته باشد چیست؟

 

اولین موردی بسیار مهم است، داشتن گواهی SSL است 

ابتدا باید به آدرس وب سایت دقت کنید که پسوند HTTPS داشته باشد. اگر از این پروتکل استفاده کرده باشد، به معنی داشتن گواهی SSL است که برای امنیت تمام داده هایی است که به سرور منتقل می شود.

طراحی و کیفیت سایت

یک سایت با کیفیت از طراحی های جذاب با هارمونی رنگ زیبا، فونت های خوانا، تصاویر با کیفیت و… استفاده می کند. پس سعی کنید سایت خود را به بهترین شکل طراحی کنید و از رسانه های با کیفیت استفاده کنید.

سرعت وب سایت 

داشتن سرعت بالا یه فاکتور خیلی مهم برای یک سایت محسوب می شود و در رتبه بندی گوگل هم تاثیر گذار است. زیرا گوگل رضایت کاربر را اولویت قرار می دهد و اگر یک کاربر زمان طولانی برای لود شدن سایت شما صبر کند(که معمولا هیچکس زمان زیادی صبر نمی کنه)، گوگل امتیاز منفی برای شما در نظر می گیرد. 

داشتن نماد الکترونیکی

یکی از مهمترین راه های تشخیص وب سایت معتبر، داشتن نماد الکترونیکی می باشد. کپی کردن یا جعل کردن نماد الکترونیکی کار دشواری نیست و برای اطمینان از صحت آن بررسی کنید که آیا شما را به وب سایت شرکت صادر کننده آن، هدایت می کند یا خیر. همچنین می توانید آن نماد را در خود گوگل هم جستجو و بررسی کنید.

گزینه تماس با ما

همه وب سایت ها باید بخش تماس با ما و پشتیبانی داشته باشند که البته بسیاری از آن ها شماره تماس را قرار داده اند اما یک شماره اشتباه و نامعتبر است. پس شما باید سعی کنید که اگر می خواهید به عنوان مثال خرید کنید، قبل از خرید کردن با فروشنده تماس بگیرید و هماهنگ کنید.

داشتن شبکه های اجتماعی

یعنی باید در برخی از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تویتر و… به صورت مستمر فعالیت داشته باشند و همچنین لینک ورود به این صفحات را در سایت قرار داده باشند.

کامنت و نظر کاربران

یکی دیگر از موارد تشخیص وب سایت معتبر، می تواند داشتن نظرات کاربران باشد.

ممنون که تا آخر این مقاله همراه ما بودید.

 

تشخیص وب سایت معتبر