چه محتوایی تولید کنم؟؟

تولید محتوا به طراحی و ساخت و یا نوشتن هر چیزی که برای انسان مفهوم و قابل درک باشد و در فضاهای مختلف منتشر شود گفته می شود. 

همه ما ممکن است هر روز با انواع محتوا سروکار داشته باشیم مانند عکس،فیلم،آهنگ و یا محصولاتی که در فضای مجازی مثل اینستاگرام مشاهده می کنیم.

یعنی تولید محتوایی مفید و سودمند است که بتواند برای شما درآمد زایی کند.تولید کردن محتوا مراحلی دارد که همه آن ها بهم پیوسته هستند و هرکدام به تنهایی بی فایده است.

مراحل انجام تولید محتوا:

هدف گذاری _ تولید محتوا _ تدوین _ تحلیل _ توزیع _ اصلاح و بروز رسانی.

ابتدا برای تولید کردن محتوا باید مخاطب هدفتون رو بشناسید.باید نیچ(Niche) و پروسنای(Persona) مخاطب رو طراحی کنید. یعنی چه؟؟؟

تفاوت نیچ و پروسنا و مخاطب هدف چیست؟

نیچ یعنی تولید محتوای برای یا ارئه راه حل های خاص برای افراد خاص. یعنی دقیقا بگو که چه کاره هستی؟چه کاری بلدی؟و چه مشکلی رو میتونید حل کنید؟ یعنی خودت توی یک حرفه تخصص داری و این رو میخوای به مخاطب مدنظرت منتقل کنی. مثلا تخصص در ورزش برای زنان باردار و یا… .

پرسونا همان اشخاص ایده آل ما هستند که الگوهای رفتاری و نیاز های شخصیتی نزدیک به دارند. هر چقدر اطلاعات بیشتری در مورد مخاطب خودت داشته باشی، میتونی راحت تر به نیاز اون پاسخ بدی. 

مخاطب هدف چه کسانی هستند؟ به گروهی از افراد که از همه نظر مشابه یکدیگر هستند.مثلا؛ سن، جنس، سبک زندگی و…گفته می شود. این گروه می توانند مخاطب هدف ما باشند و از ما خرید کنند.

آیا تولید محتوا برای کسب و کار نیاز است؟ اگر شما بتوانید محتوای با کیفیت و مفیدی تولید کنید، ضروری است.

مهمترین مزیت های تولید محتوا و بازاریابی محتوا چیست؟

باعث ایجاد اعتماد، اعتبار و همچنین شهرت میشه.

یک روش مقرون به صرفه است و برای شما مشتری می آورد.

از خود محتوا میتوانید درآمد کسب کنید.

نتایج آن به راحتی قابل تحلیل است.

امیدوارم این مطالب بهت کمک کرده باشه و باعث پیشرفتت بشه.ممنون که همراه ما بودی.

میتونید با مراجعه به قسمت آموزش سایت آکادمی راشا از طریق لینک زیر ، مقالات بیشتری درباره تولید محتوا مطالعه کنید که حتما به شما کمک میکنه.

تولید محتوا