همه چیز در مورد شرکت مایکروسافت(Microsoft)

من تو این مقاله تاریخچه و فعالیت های این شرکت بزرگ رو بهت توضیح میدم.با من همراه باش.

مایکروسافت،بزرگترین شرکت ارائه نرم افزار رایانه در دنیا است. در آمریکا قرار دارد و به تولید محصولات چند رسانه ای و انتشار کتاب می پردازد و خدمات پست الکترونیکی را هم ارائه می دهد.

شعار مایکروسافت این است: یک رایانه روی هر میز و در هر خانه، می باشد.

فعالیت های اصلی آن در زمینه های طراحی،ساخت،توسعه،صدور مجوز،پشتیبانی و ارائه خدمات نرم افزاری است. و دفتر مرکزی این شرکت در شهر ردموند، ایالت واشنگتن آمریکا قرار دارد.

 مایکروسافت در سال 1975 میلادی تاسیس شد. دلیل انتخاب این نام این است که از ترکیب دو واژه ریز رایانه (Micro computer) و نرم افزار (Soft Ware) بوده است. 

این شرکت در ابتدای کار خود که ساخت و فروش مفسر زبان برنامه نویسی بیسیک (Basic interpreters) برای «آلتایر» بود،که با همکاری دو دوست به نام های «بیل گیتس» و «پل آلن» شروع کرد.

 بیشتر بدانید

بیل گیتس مالک اصلی و مدیر عامل سابق این شرکت یکی از ثروتمندترین افراد جهان است. او در سال 2019 ارزش شرکتش را از به بیش از یک تریلیون دلار گذراند.

در دهۀ 80 میلادی،سیستم عامل داس(DOS) را طراحی کردند و بر بازار سیستم عامل های خانگی مسلط شدند.

 شرکت Microsoft علاوه بر ساخت سیستم عامل و نرم افزارهای اداری(office) در زمینه های دیگر مانند:سایت اینترنتی ام اس ان «MSN»، شبکه ام اس ان بی اس«MSNBS»، ساخت سخت افزار رایانه و محصولاتی دیگر مانند:موشواره،ایکس باکس(Xbox) و زون(ZUNE) فعالیت دارد.

همچنین این شرکت بخشی از سهام نوکیا را هم خریداری کرده که رشد خوبی هم داشته است.

بیل گیتس:شما مقصر نیستید اگر فقیر به دنیا آمدید،اما اگر فقیر از دنیا بروید،فقط شما مقصر هستید.

سایر مقالات ما را از دست ندهیدو از طریق لینک زیر وارد بخش آموزشی ما شوید.

 

مایکروسافت