راه اندازی کسب و کار

شروع بعضی کسب و کارها ساده است و فقط باید مجوز کسب و کار خودتان را بگیرید. شما برای اینکه یک کسب و کار قانونی داشته باشید، باید جوازهایی مورد نیاز مانند پروانه کسب و اینماد و… را از ارگانهای دولتی دریافت کنید. در این مقاله می خواهیم در رابطه با راه اندازی کسب و کار اینترنتی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

جوازهای مورد نیاز برای راه اندازی شغل اینترنتی

جواز فعالیت تجاری :

شما با داشتن این مجوز، اجازه فعالیت در کشور خود را دارید. گرفتن این مجوز کار چندان سختی نیست و هزینه زیادی هم نیاز ندارد اما برای همه کسب و کارهای فعال این مجوز ضروری است. تقریبا همه کسب و کارهای مرتبط با امور بانکی، اتاق بازرگانی، نیروهای مسلح، شهرداری ها و… به یک نسخه از این مجوز احتیاج دارند.

پروانه کسب :

همه مشاغل اینترنتی به این مجوز نیاز ندارند و بسته به فعالیت آن ها ممکن است نیاز به ثبت مجوز حرفه ای داشته باشند. 

enamad یا نماد الکترونیکی :

یکی از مهمترین مجوز کسب و کار برای مشاغل اینترنتی، داشتن اینماد است که باعث ایجاد اعتماد و اطمینان بیشتر می شود. موثرترین اقدام برای ایجاد فضای تجارت های الکترونیکی، ساماندهی وب سایت های تجاری می باشد. این مجوز باعث می شود تا سایت ها به رسمیت شناخته شوند و مردم در هنگام خرید اینترنتی با اطمینان و خیال راحت اقدام به خرید کنند.

مجوزهای لازم

گواهی بازرسی بهداشت :

اگر شما در قسمت محصولات و مواد غذایی فعالیت می کنید، باید این مجوز را هم داشته باشید.

قوانین حق چاپ و حریم خصوصی :

همه صاحبان مشاغل آنلاین باید از قوانین تبلیغات و بازاریابی و قوانین حریم خصوصی اطلاعات داشته و آن ها را رعایت کنند. در صورت عدم رعایت این قوانین، هزینه های سنگینی بر گردن شما خواهد گذاشت.

فعالیت و نیازهای مالیاتی : 

اکثر کسب و کارها باید دارای شماره شناسایی مخصوص که از سمت اداره مالیات به آن ها داده می شوند، باشند. این شماره شناسایی یه شناسه مالیاتی فدرال است که کارفرما نامیده می شود و  شغل شما را به عنوان یک نهاد مالیاتی جدا معرفی می کند. مالیات فروش در مشاغل اینترنتی خیلی پیچیده تر از کسب و کارهای فیزیکی و یا سنتی می باشد. 

کلام آخر

شما برای راه اندازی یک کسب و کار حتما باید مجوزهای لازم را بگیرید تا بتوانید به صورت کاملا قانونی فعالیت داشته باشید.

ممنون که همراه ما بودید.

مجوز کسب و کار