هشتگ چیست و چه کاربردی دارد ؟

اگر شما هم از اون دسته از افرادی باشین که تازه وارد دنیای تکنولوژی شدین ، ممکنه با واژه هشتگ چیست توی شبکه های اجتماعی روبه رو شده باشین و دقیقا ندونین معنی این واژه چی هست . توی بستر وب مقالات زیادی هست که شاید با خوندن اون کامل با این واژه آشنا نشین . آکادمی راشا همراه شماست تا با هشتگ آشناتون کنه و از کاربرداش براتون بگه .

تاریخچه هشتگ

هشتگ در زمان های مختلف کاربردهای متفاوت داشته است . مثلا در دهه 170 بیشترین استفاده ازش در برنامه نویسی بوده است . سال 2007 برای مرتب سازی گروه ها استفاده می شد . از سال 2014 به صورت عمومی در اختیار همه هست که بتونن سریع تر به نتیجه جستجو خودشون برسن . هشتگ محبوبیت زیادی امروزه بین کاربران داره و استفاده زیادی ازش میشه .

هشتگ چیست ؟

به طور خلاصه خواسته باشم بگم هشتگ ابزاری برای رسیدن به یک موضوع خاص هست که باعث شناسایی پست های مختلف اون موضوع میشه و کاربر سریع تر به نتیجه دلخواه دست پیدا می کنه . برای استفاده از هشتگ کار خاصی نیاز نیست بکنیم فقط کافیه اول # رو تایپ کنیم و بعدش موضوع مورد نظر را بنویسیم . بعد وارد پست دلخواهمون میشیم . به همین سادگی . یعنی هشتگ امروزه از دید کاربرا میشه گفت ابزار دقیق جستجو و برای تولید کننده محتوا هم می توان دسته بندی و شناسایی برندش اشاره کرد . استفاده از هشتگ بیشتر برای اکانت های تجاری مرسوم هست . چون از این طریق می توان کاربر جذب کرد . 

چگونه هشتگ جدید بسازیم ؟

جالبه بدونین هشتگ توسط کاربران ساخته میشه و برای ساختنش هم اصلا نه نیازی به برنامه نویسی و نه دانش فنی هست . وقتی شما دارید پستی را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید . کافیه موضوعاتی که مرتبط به پست شما هستن را به صورت زیر تایپ کنید و در واقع هشتگ گذاری کنید .

ابتدا هشتگ را از روی کیبورد خود پیدا کنید و سپس اون را وارد کنید . بلافاصله بدون هیچ خط فاصله ای موضوع مربوطه را بنویسید . به همین سادگی هشتگ گذاری کرده اید . #خودکار به عنوان یک مثال به ما می فهمونه که این پست به خودکار ربط داره .

دیده شدن با هشتگ

در واقع کاربرد هشتگ همین دیده شدن است . برای اینکه شما در جامعه مجازی محبوب شوید و بهتر دیده شوید اصلا نیاز نیست هزینه های سنگین و میلیونی کنید . با داشتن یک برنامه می توانید بدرخشید و به محبوبیت برسید . البته برای رسیدن به محبوبیت باید یک برنامه هدفمند داشته باشین . برای داشتن برنامه هدفمند حتما باید اصول هشتگ را یاد داشته باشین.

نکات اصولی هشتگ زدن

اول از همه باید از هشتگ هایی استفاده کنیم که موضوع پست ربط داشته باشد.

دوم نباید از فاصله در هشتگ استفاده کنیم . اگر موضوع هشتگ شما بیشتر از یک کلمه هست باید از آندرلاین استفاده کنیم .به هیچ عنوان از اسپیس نباید استفاده کرد.

سوم هم اینکه حتما تعداد متناسب رو برای هر پست استفاده کنیم. کم یا زیاد داشتن هشتگ میتونه نتیجه معکوس بده.

نتیجه گیری

اگه قراره از هشتگ توی پست هات استفاده کنی . بهتره اونو به صورت اصولیو وقیفی و اصول کوچک و بزرک استفاده کنی . این مطلب در مورد هشتگ بود .توی سایر مطالب در مورد اصول هشتگ گذاری به صورت حرفه ای بحث کرده ایم .

در صورت نیاز به مشاوره می تونی از صفحه تماس با ما استفاده کنی .