راهنمای خرید لپ تاپ

اگر به دنبال خرید یک رایانه همراه هستید ، مقاله راهنمای خرید لپ تاپ می تونه شما رو کمک بکنه تا دستگاه خوبی برای خودتان انتخاب بکنید . این مقاله هم به صورت ویدئو و هم به صورت مقاله در اختیار شماست .

برای شما بتوانید یک لپ تاپ عالی بخرید ، باید چند نکته و پارامتر را رعایت کنید . این نکته هم را در نظر بگیرید ، ما نه فروشنده لپ تاپیم و نه قراره جایی را برای خرید لپ تاپ معرفی کنیم . فقط می خواهیم چند تا نکته و پارامتر به شما بگیم تا یک خرید ایده آل داشته باشید .

پارامترهای راهنمای خرید لپ تاپ

حالا بریم سراغ نکات کلیدی خرید لپ تاپ 

1. پردازش گرافیکی :

اینکه شما کار گرافیکی با دستگاه انجام می دهید ، خیلی مهمه . منظورم از کارگرافیکی می تونه بازی کردن ، نرم افزارهای مانند پریمیر ، افترافکت و یا هر نرم افزاری که نیاز به کارت گرافیک مجزا داشته باشه . اگر جزء افرادی هستی که نرم افزار سنگین و بازی با دستگاه انجام می دهی ، حتما باید دستگاهی تهیه کنی که کارت گرافیک مجزا داشته باشه . کارت گرافیک هم میان رده و رده بالا داره . اینا رو حتما قبل خرید بررسی کن .

2. پردازنده مرکزی یا CPU :

اینکه شما چه کاری از اون دستگاه می خوای ، روی قدرت cpu تاثیر گذاره . کارها میتونه روزانه ، مولتی مدیا ، وب گردی ، بازی و.. باشه . اول کار مد نظرتو در نظر بگیر و بر اساس اون CPU رو انتخاب کن . 

3. وزن لپ تاپ و اندازه صفحه نمایش

این مورد سلیقه ای می باشد و هیچ گونه مشاوره ای در موردش نمیشه داد .

این 3 تا پارامتر مهم ترین ها هستند ، زیرا به هیچ عنوان قابلیت ارتقاء و تعویض ندارند. 

پارامترهایی مانند هارد ، رم و SSD را زیاد در نظر نگیرین ، چون قابلیت ارتقاء دارند و می توان جداگانه آن ها را ارتقاء داد و به سبک مد نظر شما رسوند .

حالا ما از این پارامترها بگذریم ، ما الان تو نسل 11 لپ تاپ ها هستیم . باید همه را بررسی کرد . این نسل ها به زودی در قالب مقاله و ویدئو در وب سایت راشا منتشر خواهد شد .

در اینستاگرام ما را دنبال کنید .

راهنمای خرید لپ تاپ