اصول اکسپلور اینستاگرام

اصلا دونستن اصول اکسپلور اینستاگرام سخت نیست و نیازی نیست که حتما آدم خوش شانسی باشی تا پست هات در این بخش اینستاگرام قرار بگیره . 

اکسپلور اینستاگرام جایی هست که کلی پست به شما نمایش داده میشه . حالا اینکه فالو داشته باشید یا نه ، تاثیری توی این بخش نداره . این پست ها معمولا بر اساس علاقه مندی شما نمایش داده میشه و از الگوریتم خاصی استفاده شده است . در واقع این بخش بازتابی صادقانه از فعالیت شما در اینستاگرام می باشد.

حالا بریم سراغ اصول این بخش از اینستاگرام

اصول این بخش را می توان در دسته بندی های زیر طبقه بندی کرد .

1. تولید محتوای جذاب

توی مقاله های  قبلی بهتون گفتیم که محتوا پادشاه دنیای آنلاینه ! یکی از شرط های اصلی ورود به اکسپلور محتوای جذاب بصری هست . یعنی یک محتوا که هم گرافیک و ظاهر خفنی داشته باشه و هم اینکه اطلاعاتی منتشر کنه که کپی پیج های دیگه نباشه . در واقع اصول تولید محتوا رو یاد داشته باشی با یه کاور خفن و اینا مسیرت برای اکسپلور راحت تره .

2. شناسایی مخاطب 

قبل از اینکه محصول یا خدماتی بفروشی ، باید بدونی که قراره به کی بفروشی . از خودتون بپرسید که واقعا مشتریان شما به چه چیزی نیاز دارن . کسب و کار شما چه کمکی به مخاطب ها خواهد کرد . جواب این سوالات می تونه شما را سریع تر به شناسایی مخاطب برسونه .

3. اهمیت دادن به مخاطبان

اهمیت دادن می تونه خیلی تفاوت بین اینکه پست به اشتراک گذاشته بشه یا نادیده گرفته بشه ایجاد کنه . برای اینکه اشتراک گذاری پست های شما بیشتر باشه نیازه بدونین مخاطبین شما با چه پست هایی بیشترین تعامل رو دارن . 

4. استفاده از هشتگ ها 

هشتگ ها را می توان چاشنی شبکه های اجتماعی دانست . مهم نیست مردم از آن استفاده می کنند یا نه ؟ مهم اینه که بازاریابان از هشتگ ها زیاد استفاده می کنند. اولین کار پس از تولید محتوا اینه که هشتگ گذاری کنید تا محتوای شما در میان میلیون ها محتوا گم نشود . هشتگ ها به صورت شبانه روزی برای شما کار می کند و برای شما مخاطب جذب می کند.

5. تشویق کاربران برای تعامل با شما

هر کاری می توانید انجام دهید تا مخاطب شروع به تعامل با پیج و پست شما بکند . هرچی اینستاگرام شما لایک و کامنت بیشتری دریافت کنه ، شانسش برای رفتن به اکسپلور بیشتر میشه . 

” نتیجه گیری “

از هر ترفندی که برای بازاریابی شبکه ای استفاده می کنید ، از بخش اصول اکسپلور اینستاگرام اصلا غافل نشوید . 

زیرا این بخش می تواند مخاطب هدف بسیاری را برای شما به ارمغان بیاورید و به برندسازی شما کمک شایانی بکند .

پیشنهاد ویژه آکادمی راشا 

کاور جذاب را هیچ وقت فراموش نکنید . کاور نقش بسزایی توی جذب فالوور و اکسپلور رفتن شما داره . درسته کمی سخته و زمان بر . اما میتونین به صورت رایگان و همراه با فایل آموزشی از مرکز دانلود آکادمی راشا دانلود کنین

اصول اکسپلور اینستاگرام