ذهن ثروت ساز

در این مقاله می خواهیم در مورد ذهن ثروت ساز و ذهنیت ثروتمند صحبت کنیم . به چه کسانی ثروتمند می گویند و در این راه چه کارهایی باید انجام دهیم . با آکادمی راشا همراه باشید .

ذهن ثروت ساز چیست ؟

تا به حال شده با افراد ثروتمند صحبت کنید و راز موفقیت آن ها را ازشان بخواهید . اگر این کار را انجام داده باشید متوجه می شوید که یک الگو و برنامه ریزی را مداوم انجام دادند و با طرز فکر خود به اینجا رسیده اند . هیچ ثروتمندی را پیدا نمی کنید که در لحظه با یک معجزه به ثروت دست یافته باشد . 

ذهن ثروت ساز مجموعه ای از باورها و رفتارهایی می باشد که ثروتمندان را از سایر اقشار جامعه متمایز می کند.

رازهای ثروتمندان شما را راهنمایی می کند که به بهترین نحو ممکن از سرمایه خود استفاده کنید و از آن پول خلق کنید . البته این اصلا کار آسانی نیست .

ذهنیت ثروتمند این نیست که شما تو خونه بشینید و پول ها به سمت شما سرازیر بشه . فقط به صورت اینه که شما با ذهن خود با سرمایه گذاری بتوانید خلق پول کنید . یادتان باشد رویا خریدنی نیست بلکه به دست آوردنی هست . پس هیچ وقت دنبال وعده هایی که اینقدر سرمایه گذاری کن اینقدر پول بگیر نباش . اینها فقط فروش رویاست اسمش . پول خود را وارد کاری کنید که به دست خود شما اداره شود .

ذهن فقیر چیست ؟

دقیقا نقطه مقابل و مخالف ذهن ثروت ساز ، ذهن فقیر است . البته بیشتر کسانی با این ذهنیت دارند زندگی می کنند که با ذهنیت ثروتمند آشنایی ندارند . این دسته از آدم ها هیچ وقت به دنبال راه حل های مطمئن و تفکر در مورد مسائل خودشان نیستند . تنها دنبال بهانه و دلیل برای اثبات عدم توانایی خود هستند .  در صورتی که اگر همین وقتی که برای اثبات عدم توانایی خود می گذارند را به دنبال راه حل باشند ، زندگی آن ها دستخوش تغییرات زیادی می شود . 

اگر جزء این دسته هستید ، نگران نباشید . فقط کافیست هدف خودتان را انتخاب کنید ، صبر داشته باشید و برای رسیدن به هدفتان پشتکار داشته باشید . همین 3 قدم برای موفقیت در هر کاری برای شما کافی است .

امور مالی

سعی کنید برای امور مالی خود از همین امروز 10 برابر بیشتر وقت بگذارید تا برنامه ریزی کنید . 

توماس جی استنلی می گوید : افراد ثروتمند 10 برابر بیشتر از سایر افراد برای امور مالی خود برنامه ریزی می کنند .

نسبت به ذهن ثروت ساز همیشه نگرش مثبت داشته باشید . در مورد قانون جذب تا حالا مطالعه داشته اید . در قانون جذب گفته شده که موارد مشابه یکدیگر را جذب می کنند . به عبارت ساده تر خواسته باشم بگم : افکار و رفتار ما ، افکار و رفتار مشابه را جذب می کند . یعنی اگر به اتفاقات مثبت فکر بکنیم ، به احتمال زیاد اتفاقات مثبت برایتان رقم خواهد خورد . حتما به شما توصیه می کنم که حتما قانون جذب را بخوانید و یا از مرکز آموزش راشا بخواهید فایل دانلودی آن را برای شما ارسال کنند.

راه های شروع برای داشتن ذهنیت ثروتمند

اولین کار باید افکار منفی را از ذهن خود پاک کنید . برای اینکار این جملات را در ذهن خود تکرار کنید .

  1. من الان نه اما قطعا ثروتمند میشم .
  2. توانایی و خوب بودن را دارم .
  3. حتما موفق میشم . 
  4. ذهن من ثروتمنده .

راه به دست آوردن ثروت اصلا آسان نیست . اما اگر اصول ذهن ثروت ساز داشته باشیم ، مسیر آسان تر خواهد شد .

بخش اول ذهن ثروت ساز و ذهنیت ثروتمند به پایان رسید . سایر بخش های این مقاله را در مرکز آموزش راشا بخوانید .