دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

در این مقاله شما با معنا و مفهوم دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ به صورت کامل آشنا می شوید . این مطلب بازاریابی آنلاین به 2 صورت متنی و ویدئو در اختیار شما کاربران عزیز قرار گرفته است .

دیجیتال مارکتینگ شامل کلیه فعالیت های بازاریابی میشه که تو بستر اینترنت رخ می دهد . یعنی مشاغل از طریق کانال هایی مانند موتور جستجو ، شبکه های اجتماعی ، ایمیل و یا وب سایت های دیگر برای ارتباط با مشتری های فعلی و یا آینده خودشان استفاده می کنند. کسی که کار دیجیتال مارکتینگ را انجام می دهد ، دیجیتال مارکتر می گویند . معنای فارسی واژه دیجیتال مارکتینگ هم به آن بازاریابی آنلاین گفته می شود . 

معنای فارسی واژه دیجیتال مارکتینگ همان بازاریابی آنلاین می باشد .

تفاوت های بازاریابی سنتی با دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

در بازاریابی سنتی ، تبلیغات به صورت چاپی و تلفنی و در نهایت به صورت فیزیکی و حضوری انجام می شود . اما در بازاریابی آنلاین کلیه تبلیغات به صورت آنلاین و الکترونیکی رخ می دهد. این به معنای شرکت و برندها امکانات بهتری برای جذب مشتری بیشتر دارند . 

امروزه کسب و کارهای حرفه ای با وب سایت دارند و یا اینکه دارای کانال های شبکه های اجتماعی می باشند . به عنوان مثال شما وارد یک فروشگاه می شوید. شاید اصلا قصد خرید نداشته باشید و خدمات و محصولات فروشگاه را بررسی می کنید . در پایان شما فقط تنها درخواست آدرس شبکه های اجتماعی را می کنید . در اوقات فراغت خودتان به این آدرس ها مراجعه می کنید . حالا محصولات را با محتوا و بازاریابی آن کاسب تماشا می کنید . حالا احتمال خرید و احساس نیاز شما بیشتر می شود . پس به طور کلی وجود دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی آنلاین برای هر کسب و کاری ضروری می باشد .

حالا اگر بخواهیم دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین را از دید یک کاسب بررسی کنیم . به کلیه تکنیک ها و روش هایی که برای ارتباط با مشتریانی که بیشترین اوقات خود را در اینترنت می گذارند ، شامل می شود . 

این تکنیک ها می تواند از موارد زیر باشد :

  1. موتورهای جستجو
  2. وب سایت های دیگر
  3. ایمیل مارکتینگ
  4. بروشور 
  5. هر مواردی که به دنیای اینترنت مرتبط باشد

مزایای دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین

4 تا مزیت خیلی مهم در این زمینه وجود دارد .

  1. شما به صورت هدفمند مشتری جذب می کنید . احتمال زیاد آن مشتری تبدیل به خرید می شود . زیرا شما می توانید بازار هدف خود را مشخص بکنید و به صورت خصوصی محتوا و پیام های تبلیغاتی خودتان را برای آن ها ارسال کنید . 
  2. نسبت به سایر روش های بازاریابی خیلی مقرون به صرفست . شما در بازاریابی آنلاین به صورت لحظه ای می توانید بازدهی تبلیغ خود را مشاهده کنید و هرجا که ناراضی بودید آن را کنسل کنید و مابقی هزینه خود را دریافت بکنید .
  3. رشد و پیشرفت در دیجیتال مارکتینگ خیلی زیاد می باشد . زیرا شما به صورت هدفمند تبلیغات انجام می دهید . 
  4. قابل اندازه گیری می باشد . شما در بازاریابی آنلاین به سادگی می توانیدتعداد کلیک ، تعداد نمایش ، تعداد به اشتراک گذاری و سایر موارد را به صورت دقیق مشاهده کنید.

دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین انواع مختلفی دارد که می توانید در وبلاگ ما آن ها را به زودی مطالعه کنید .

در اینستاگرام ما را دنبال کنید .

دیجیتال مارکتینگ