سوشیال مدیا چیست ؟

شاید این کلمه سوشیال مدیا چیست را خیلی شنیده باشید ، اما هنوز در موردش ابهام داشته باشید . پس حتما ادامه مطلب را بخوانید تا کامل با این واژه آشنا شوید .

بهتره برای شروع به معنای لغوی سوشیال مدیا یپردازیم . سوشیال مدیا از دوکلمه سوشیال و مدیا تشکیل شده است . معنای سوشیال یعنی اجتماعی و معنای مدیا یعنی رسانه . این دو واژه را کنار هم بگذاریم میشه رسانه اجتماعی . سوشیال مدیا به همه ی برنامه ها و وب سایت هایی گفته میشه که طراحیش به گونه ای باشد که بتوان مطالب را داخلش به صورت سریع ، کارآمد و در زمان واقعی به اشتراک گذاشت . امروزه اکثر مردم با همین گوشی های موبایل و همراهی که دارند ، به سادگی به رسانه های اجتماعی دسترسی دارند . اما جالب هست بدانید که رسانه های اجتماعی ابتدا بر روی کامپیوتر فعالیت خود را آغاز نمودند. 

به طور کلی :

سوشیال مدیا یا همون رسانه اجتماعی به هر دستگاه دیجیتالی که به اینترنت وصل باشه اجازه میده که مطلب مورد نظر را منتشر کند و با مردم به اشتراک بگذارد. به طور کلی رسانه اجتماعی می تواند هر وسیله دیجیتالی باشد که مطالب را به اشتراک می گذارد . به عنوان مثال توییتر یک نمونه از رسانه های اجتماعی می باشد . هدف خلق توییتر اشتراک گذاری پیام های کوتاه و لینک ها بود . اما امروزه همه ی مردم در دنیا گفته های شخصی خودشان را در قالب یک توییت منتشر می کنند. یا اینستاگرام و تیک تاک که هدف خلقش فقط اشتراک گذاری فیلم و عکس بوده است . همین اینستاگرام اگر پروسه رشد و پیشرفت آن را خواسته باشیم بررسی کنیم ، به شگفتی های زیادی پی ببریم . آنقدر در طول زمان با آپدیت کردن ویژگی هاش امکاناتی بهش اضافه کرده که اکنون جزء بزرگترین بازارهای مالی دنیا می باشد .

ویژگی های رسانه های اجتماعی

سوشیال مدیا ها دارای خصوصیت هایی هستند که تقریبا میشه گفت منحصر به فرد می باشند . این ویژگی بدین گونه می باشد :

  1. گستردگی : به دلیل دسترسی اکثر مردم به این رسانه ها
  2. عدم سانسور : البته این شرکت برخی محدودیت ها اعمال می کنند . اما بازم از رسانه های دیگر آزادی عمل بیشتری دارند. زیرا مردم به سادگی می توانند با یک گوشی هوشمند که به اینترنت متصل باشد ، حساب کاربری بسازند .مطالب مورد نظر را منتشر کنند و اجازه بدن اطرافیان مطالب را ببینن و فیدبک مربوطه را دریافت بکنند.

عضویت در سوشیال مدیا چیست ؟

از آن جایی که رسانه های اجتماعی انواع مختلفی از برنامه ها و وب سایت ها می باشد ، کارکرد آن ها متفاوت می باشد .

اما یک نقطه مشترک دارند ، آن هم چگونه مطالب را منتشر کنیم و عضو آن ها شویم . برای منتشر کردن مطلب در رسانه های اجتماعی شما نیاز به داشتن حساب کاربری دارید . برای داشتن حساب کاربری شما باید یک ایمیل و اطلاعات اولیه مانند نام و سن و نام کاربری را به این برنامه ها بدهید . بعد از عضویت در شبکه های اجتماعی می توانید مطالب را در هر قالبی که دوست دارید منتشر کنید و با مردم به اشتراک بگذارید .

تقریبا با مفهوم و معنی واژه سوشیال مدیا شده اید . در مطالب بعدی در مورد انواع سوشیال مدیا و محبوب ترین ها داخلی و خارجی بررسی انجام خواهیم داد. آکادمی راشا کنار شماست .

سوشیال مدیا چیست